Список скорочень, що використовуються в банківських переказах

IBAN Міжнародний номер банківського рахунку
Номер Міжнародного банківського рахунку - це унікальний ідентифікатор, який допомагає банкам автоматично обробляти платежі від людини до людини. IBAN містить всю необхідну інформацію власника, таку як номер рахунку, банківська та інформація та інформація про відділення та код країни. Хоча для країн SEPA не було встановлено єдину довжину, довжина IBAN не може перевищувати 34 символи. Однак більшість країн мають різні фіксовані довжини. Наш валідатор автоматично визначає країну та довжину IBAN, щоб зробити точну перевірку.
BBAN Базовий номер банківського рахунку
BBAN - це скорочення від Basic Bank Account Number. Він представляє номер банківського рахунку для конкретної країни. BBAN є останньою частиною IBAN, що використовується для міжнародних переказів. Кожна країна має свій специфічний формат і довжину BBAN залежно від власних стандартів. В даний час не існує єдиного стандарту ЄС або іншого стандарту, що об'єднує BBAN. Саме тут було запроваджено IBAN для стандартизації міжнародних банківських переказів.
BIC Код ідентифікатора банку
Код ідентифікатора банку - це міжнародний код, який банки використовують для здійснення фінансових операцій. Кожен банк має свій BIC. Таким чином, європейські та міжнародні платіжні доручення автоматично надходять до правильного банку та відділення. BIC також називається SWIFT-адресою або SWIFT-кодом. BIC може мати довжину від 8 до 11 символів, залежно від того, чи надається інформація про відділення.
SEPA Єдина платіжна зона Євро
Ця унікальна платіжна зона Євро встановлює інтегрований європейський ринок платіжних інструментів. Метою SEPA є забезпечення того, щоб платежі в Європі відбувалися так само просто і ефективно, як і в межах однієї країни.
ECB Європейський центральний банк
Європейський центральний банк є центральним банком єврозони. Він відповідає за євро в Євросоюзі. Головне завдання ЄЦБ полягає в підтримці купівельної спроможності євро, а отже, і цінової стабільності в зоні євро. Єврозона включає 17 країн Європейського Союзу, які використовували євро з 1999 року.
SWIFT Товариство всесвітньої міжбанківської фінансової телекомунікації
див. BIC
SCT Кредитний переказ SEPA
Кредитний переказ SEPA був введений Європейською Радою Платежів (див. EPC) на початку 2008 року. Він також називається схемою платежів або набором правил для переказу коштів між банками в ЄС. ПКТЗ (так називається "Європейський трансфер" у Бельгії) має замінити повний спектр локальних та транскордонних платіжних систем у Європі.
SDD Прямий дебет SEPA
Прямий дебет SEPA (так званий "Європейський прямий дебет" у Бельгії) є платіжним протоколом, який визначає набір правил для конкретних платежів між банками в Єврозоні. Ядро SDD, як і будь-яка інша схема прямого дебетування, базується на наступній концепції: "Я прошу грошей у когось іншого, з їх попереднім схваленням, і зараховую їх собі". Той хто платить та рахунок, який оплачує, повинні мати рахунок у постачальника платіжних послуг (PSP), розташованого в межах SEPA.
PSD Директива про оплату послуг
Директива про надання платіжних послуг була введена в 2007 році як набір правових норм, які мають на меті визначити платіжні послуги та постачальників платіжних послуг в Європейському Союзі. Його основною метою є сприяння розвитку Єдиної зони платежів в євро (SEPA), регулювання платіжних установ, забезпечення прозорості платежів та підвищення конкуренції.
ACH Автоматизований кліринговий дім
ACH - це тип електронної мережі переказу коштів, що використовується в США. Як і SWIFT в Європі, ACH забезпечує міжбанківський кліринг кредитних і дебетових операцій. Електронна мережа ACH допомагає банкам і фінансовим установам обмінюватися інформацією між собою.
CSM Механізм клірингу та розрахунків
Механізм клірингу та врегулювання - це набір правил, що регулюють, як здійснюється торгівля. Такі директиви визначають, як гроші та повідомлення надсилаються стандартизованим способом між постачальниками платіжних послуг.
PEACH Пан-Європейський ACH
Пан-Європейський автоматизований кліринговий дім (PEACH) - це ACH, який здатний врегулювати кредитні перекази та прямі дебіти, сумісні з СЕПА через єврозону. PEACH також є діловою платформою для надання роздрібних платіжних інструментів у євро та основних пов'язаних з ними послуг, що складаються з правил управління та практики оплати, а також підтримуються необхідними технічними платформами.
EBA Євробанківська асоціація
Заснована в Парижі в 1985 році 18 комерційними банками та Європейським інвестиційним банком, ЄБА є галузевим форумом для європейських платіжних організацій, до складу яких входять понад 200 банків та організацій. Євробанківська асоціація є одним з основних учасників створення та розвитку SEPA.
EPC Європейська платіжна рада
Європейський банківський орган прийняття рішень у сфері платежів. Він координує всі види діяльності, які повинні призвести до впровадження SEPA.
BACS Автоматизована клірингова система банкірів
BACS - акронім для автоматизованої системи клірингу банкірів. Він є одним з міжбанківських переказів у Великобританії і використовується для обробки електронних транзакцій та переказів. Більшість речей, що обробляються за допомогою системи BACS, - прямі дебети та прямі кредити. Прямий дебет - це інструкція від власника рахунку до свого банку, що дозволяє компанії вилучати різні суми грошей. Прямі дебети використовуються для забезпечення регулярного, безпечного та ефективного платежу. Вони є однією з найпоширеніших фінансових операцій у світі. Прямий кредит фактично протилежний прямому дебету і зазвичай використовується для переведення заробітної плати на банківські рахунки працівників. До недавнього часу BACS також була системою на передньому плані одноразових онлайн-платежів і платежів, здійснених по телефону. Проте вона нещодавно була запроваджена системою швидких платежів. Причиною цього є ефективність швидких платежів, яка обробляється майже миттєво. Більш того, вона може зробити це в будь-який час доби, 365 днів на рік. З іншого боку, платежі BACS займають мінімум 3 банківські дні. Деякі рахунки не дозволяють використовувати більш швидкі платежі, тому вони все ще покладаються на BACS.
CHAPS Автоматизована платіжна система клірингового дому
Як ви вже здогадалися, CHAPS також є абревіатурою; це означає автоматизовану платіжну систему розрахункової палати, хоча її рідко називають повним ім'ям. CHAPS - це інша система, що використовується для обробки платежів у Великобританії. Хоча будь-хто може використовувати CHAPS, це система, яка зазвичай використовується підприємствами в операціях із залученням великих сум грошей. Використання систем CHAPS зазвичай приносить заряд 25 - 30. CHAPS переходить зазвичай протягом одного дня і зазвичай використовується при купівлі майна, адвокати використовують систему для переказу коштів між банківськими рахунками залучених сторін. Він також використовується в інших сценаріях високої вартості. Як згадувалося раніше, CHAPS використовується для переміщення міжбанківських коштів; використовується для цієї мети кілька разів на день. Для того, щоб здійснити платіж через CHAPS, зазвичай необхідно відвідати ваш банк з формою посвідчення особи, щоб підтвердити свою особу. Перш ніж здійснити платіж CHAPS, варто перевірити ліміт швидких платежів вашого банку. Швидкі платежі зазвичай можна використовувати для переказу до 100 000, і це миттєво, а також вільно. Це особливо стосується окремих користувачів (на відміну від компаній та організацій).
FPS Служба швидких платежів Великобританії
Як згадувалося вище, служба швидких платежів дозволяє широкій громадськості здійснювати платежі з обробкою та передачею коштів майже миттєво. Вона регулярно використовується широкою громадськістю для здійснення платежів, таких як рахунки, постійне розпорядження та онлайн-перекази. Система функціонує з 2008 року.
C&CC Перевірка та кредитування у Великобританії
Як згадувалося вище, служба швидких платежів дозволяє широкій громадськості здійснювати платежі з обробкою та передачею коштів майже миттєво. Вона регулярно використовується широкою громадськістю для здійснення платежів, таких як рахунки, постійне розпорядження та онлайн-перекази. Система функціонує з 2008 року.
EFT Електронний переказ коштів
Представляє спосіб, у який Ваш бізнес може отримати прямий депозит всіх платежів з Співдружності на банківський рахунок вашої компанії. Як тільки ви зареєструєтеся, гроші приходять до вас безпосередньо і раніше, ніж будь-коли до цього. EFT є швидким, безпечним і означає, що ваші гроші будуть підтверджені на вашому банківському рахунку швидше, ніж якщо вам доведеться чекати пошти, зберігати чек і чекати, поки кошти стануть доступними.
B2B Бізнес для бізнесу
SCF Структура карток SEPA
Структура карток SEPA визначає принципи та правила високого рівня, які, коли їх впроваджують банки, схеми та інші зацікавлені сторони, дозволять європейським клієнтам використовувати картки загального призначення для здійснення платежів та зняття готівки в євро в межах зони SEPA з такою ж легкістю та зручністю, як вони це роблять у своїй країні.
EFTA Європейська асоціація вільної торгівлі
ECBS Європейський комітет банківських стандартів